SÜTÜN UZMANINDAN SÜTE DAİR HER ŞEY

Süt aşkıyla yola çıktık, süte dair zenginlikleri size ulaştırmak için çalışıyoruz.

Süt bizim ilk aşkımız

Sütçülüğün bilgi ve yayın merkezi olarak 2006'da yola çıktık. Kısa sürede sektörün bilgi kaynağı olmayı başardık. Dijitalleşen dünyada değişimin öncüsü olduk ve süte dair her şeyi bir arada sunan e-pazaryeri olarak faaliyetimize devam ediyoruz.

Niçin e-pazaryeri?

Yakın geleceğin en önemli gündemi gıda, su ve enerji tedariki... Süt tedarik zincirindeki olası kırılmalara karşı üreticiyi ve tüketiciyi desteklemek amacıyla Sütdünyası'nı sütçülüğün e-tedarik (pazaryeri) platformuna dönüştürdük.

Sütdünyası hakkında

16 yıl önce sütçülüğün iletişim platformu olarak yola çıkan Sütdünyası, "süte dair her şey"i bir arada sunan e-pazaryeri olarak yolculuğuna devam ediyor.

sutdunyasi-dergi-kapaklar-low

Süt Dünyası dergisi ile süt üreten, işleyen ve tüketen herkese 2006 yılından beri rehberlik ediyoruz. Süt sektörünün iletişim platformu ve çiftlikten sofraya süt değer zincirinin güvenilir bilgi kaynağı olarak tüm paydaşlarımız tarafından ilgiyle takip ediliyoruz.

2006'dan beri çiftlikler ve mandıralarla iç içeyiz. 16 yıllık faaliyetimiz sonucunda süt sektöründe ihtiyacın ne olduğunu gördük. Üretimde sürdürülebilirliği sağlamak ve tüketicinin uygun fiyatlarla süt ürünlerine erişebilmesi için üretici ile tüketici arasında köprü görevi üstlendik. Artık faaliyetimizi "süte dair her şey"i bir arada sunan e-pazaryeri olarak sürdürüyoruz.

Ülkemizin her bir köşesindeki süt zenginliğini tüm yurda yaymak, insanlarımızın bu zenginliklere kolayca ulaşmasını sağlamak için yepyeni bir yola çıktık. Artık yeni misyonumuzla, sütçülüğün e-tedarik platformu olarak sizinle birlikte olmaya devam edeceğiz.

Süte dair her şey burada

Türkiye'nin peynir çeşidi 200'ün, süt ile üretilen ürün çeşidi ise 500'ün üzerinde. Ülkemizin süt zenginliğini önce yurt içinde ardından tüm dünya ile paylaşmak için yola çıktık.

sutdunyasi-pazaryeri-low

Süt ürünleri bakımından en zengin ülkelerden biriyiz. Türkiye'nin peynir çeşidi 200'ün üzerinde, süt ile üretilen ürün çeşidi ise 500'ün üzerinde. Her bir yöremizde birbirinden özel peynirler, yoğurtlar, süt tatlıları, sütlü yiyecekler ve atıştırmalıklar bulunmaktadır.

Türkiye, yaklaşık 2 bin 500 adet onaylı süt işleme tesisi, binin üzerinde hastalıklardan ari süt çiftliği, süt ve türevi hammadde kullanarak gıda üretimi yapan 5 bine yakın kayıtlı gıda işletmesi ile süt zengini bir ülke olarak dünyada öne çıkmaktadır.

16 yıllık tecrübemiz ve uzmanlığımız ile süt zenginliklerimizi ortaya çıkarmak, sergilemek ve tüketime sunarak damaklarda yaşatmak için yola çıktık. Dijital fırsatlardan yararlanarak süt kültürümüzü yaşatmak ve geleceğe aktarmak öncelikli hedefimizdir. 

16 yıldır süt aşkıyla çalışıyoruz

2006
KURULUŞ YILI
18355
ABONE
100
MARKA*
2000
ÜRÜN*
9000
MÜŞTERİ*
22100
SİPARİŞ*
*2022 YIL SONU HEDEFİ

Süte adanmış bir yaşam

1979'da Alpleri kıskandıracak bir coğrafyada (Artvin'de) dünyaya geldi. Çocukluğu kırsal bir hayatın içinde koyun, keçi ve ineklerin arasında geçti. Kitabını ve azığını sırtına vurarak, süt hayvanlarını önüne katıp sabah erkenden meralara doğru yola çıkıyor, gün bitiminde eve dönüyordu. Süte ve bilgiye olan aşkı işte böyle bir atmosferde başladı.
İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Artvin merkezde okudu.

Süte olduğu gibi bilgiye de aşıktı. Ortaokulda günde bin sayfa kitap okuma hedefi koymuştu kendine. Lise yıllarında bir derginin Artvin temsilcisi olarak gazeteciliğe ilk adımını attı. Süt ve kitap aşkını tamamlayan yeni bir ilgi alanı bulmuştu. O yıllarda yaptığı röportajlarla gazetecilik aşkı daha da büyüdü. Gazeteci olmaya karar verdi ve bu işin eğitimini almak için 1994 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne girdi.

1996'da Türkiye gazetesinde muhabir olarak başlayan gazetecilik serüvenine 1998'de Kanal 6'da editör olarak devam etti. Çeşitli ulusal gazete ve TV'lerde editör ve program yapımcısı olarak görev yaptı. Bunun yanı sıra başta İstanbul Valiliği olmak üzere birçok kuruma medya ilişkileri ve iletişim alanında danışmanlık yaptı. 2003 yılında iletişim profesyoneli bir grup arkadaşıyla birlikte Creavizyon İletişim Danışmanlığı şirketini kurdu

Yarım kalan süt aşkını ve gazeteciliği bir arada sürdürmek için 2006 yılında Süt Dünyası dergisini kurdu. Süt Dünyası; üretimden tüketime, hayvancılıktan endüstriye süt değer zincirinin tüm halkaları tarafından kısa sürede benimsenerek sütçülüğün iletişim platformu oldu. Türkiye'de süt ve süt ürünlerinin AB standartlarına ulaşmasını yayın yoluyla desteklemek için yola çıkan dergi yayınını 16 yıl aralıksız sürdürdü.

Kovid-19 pandemisi ile tedarik zincirindeki olası kırılmaların yaşamımızı ne kadar olumsuz etkileyeceği gün yüzüne çıktı. "Sütdünyası"nın bu doğrultuda yeni bir misyon üstlenmesi gerektiğine karar vererek, "Sutdunyasi.com"u (hem üreticiyi hem de tüketiciyi destekleyen) e-tedarik platformuna dönüştürmek için kolları sıvadı.

lazy

İbrahim Gümüş

KURUCUMUZ
Videoyu oynat

2006'dan beri sizin yanınızdayız

Sizinle olan birlikteliğimiz tam 16 yıl öce 2006'da başladı. Sektörün tüm paydaşları tarafından kısa sürede benimsenen Sütdünyası, ilk günden beri sütçülükte iletişimin itibarlı bir markası olarak varlığını sürdürüyor. 

Videoyu oynat

Süt üreticisinin güçlü sesiyiz

Sütdünyası dergisi; 2006 yılından itibaren süt üreticisinin ve mandıracıların güçlü sesi olarak yayınını aralıksız sürdürdü. Bugün e-tedarik platformu (e-pazaryeri) olarak aynı misyonun elçileri olmayı sürdürüyoruz.