Tek bir sonuç gösteriliyor

Krema
Krema süt yüzeyinden toplanarak elde edilen, yüksek yağ oranı içerek kıvamı hafifletilmiş süt ürünüdür. Krema yemeklerde, tatlılarda ve hatta soslarda kullanılabilir.
Marketlerde genellikle 200 gr’lık paketlerde satışa sunulan krema sıvı halde olup kullanıma hazırdır. Herhangi bir işlemden geçirmeden doğrudan tarifinizin içine karıştırabilirsiniz. Bununla beraber daha büyük paketlerde ve helkelerde satılan kremalarda mevcut olup kullanım alanlarına göre değerlendirilmektedir.
Krema yapısı itibariyle tuzdan arındırılıp içinde tatlandırıcıda kullanılmadığı için hem tatlı hem tuzlu tüm tariflerde kullanıma uygundur. Kremalı makarna, kremalı çorba, kremalı sos, pasta ve daha fazlası. Bir paket krema ile yapabileceğiniz onlarca tarif internette bulunabilmektedir.

Krema Nasıl Üretilir?
Krema, sütün homojenize işleminden önce yüzeyinden alınan yağın (kaymakta denilir) önce pastörize edilip sonra da sterilize edilmesiyle yapılır. Yüksek sıcaklıkta bakterilerinden arındırılan yağın soğutmaya alınarak dinlendirilmesiyle krema hazır hale gelir.
Evde krema yapımı ile alakalı internette dolaşan tariflerin uygulama aşamasında dikkatli olunmalıdır. Evde krema yapımı kolay ve mümkündür ama hazırladığınız kremanın hızlı bir şekilde tüketilmesi önem arz eder.