Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Kazein
Kazein, sütte kalsiyum ve fosfor kompleksi şeklinde bulunan, biyolojik değeri yüksek son derece değerli bir proteindir. İnek sütündeki proteinlerin %80’ini temsil eder ve bağırsakta kalsiyum ve fosfatın emilmesi için ihtiyaçtır.
Aynı zamanda, kaslar ve vücudun bağışıklık sistemi için faydalı özelliklerin atfedildiği yüksek oranda amino asitler içerir. Kas kütlelerinin temel gıdası olan protein insan vücudunun başlıca ihtiyaçları arasındadır. Kazein midede asitlerle karışarak jel haline dönüşür ve yavaş yavaş sindirilir. Bu esnada kasların ihtiyacı kadar kana sızıp damarlarda dolaşan kazein kas liflerini onarmaktadır.

Kazein Ne Zaman Alınır?
Kaslar antrenman sırasında değil, geceleri uyurken büyür. Bu nedenle uzmanlar, kazein tüketmek için en iyi zamanın yatmadan önce olduğuna dikkat çekiyor, Çünkü bu andan itibaren vücut protein almadan saatler geçirecek ve mevcut protein stokunu sindirecektir.

Kazeinin Faydaları
Kas dokusunun iyileşmesine yardımcı olur. Kalsiyum açısından zengindir ve bu nedenle kemik sağlığını destekler. Diş minesini güçlendirir. Açlığı kontrol etmeye yardımcı olur. Tatlı kaygısı durumlarında doyurucu bir etkiye sahiptir.

Kazein Açısından Zengin Besinler
Yağsız, yarım yağlı, tam ve taze süt, süzme peynir, diğer peynirler ve yoğurt gibi süt bazlı gıdalar kazein açısından zengindir.