93 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Peynir
Peynir dünyada en çok tüketilen süt ürünleri arasında yer alan önemli bir besin kaynağıdır. Kahvaltı sofralarıyla özdeşleşen peynir birçok çeşitleri ve lezzetleriyle temel besin gıdaları arasında da sayılmaktadır.
Peynirin kahvaltılarda bu kadar çok yer bulmasının bir sebebi de tok tutucu özelliğinden dolayıdır. Kahvaltı günün ilk öğünü olarak güne enerjik başlamanın şartlarından biridir. Dolayısıyla bir sonraki öğüne kadar geçen süre günün en verimli saatlerini içerdiğinden tok kalmak önem arz eder. Bu aşamada peynir önemli bir görevi üstlenerek içeriğindeki mineraller, tuz oranı, proteinlerle vücudun dinamizmini artırır.

Peynirin Faydaları
Peynir, bağırsakları düzenlemeye yardımcı olan harika bir protein, kalsiyum ve bakteri kaynağıdır. Peynir ve nerdeyse tüm çeşitleri süt ve yoğurtla aynı besinleri içerdikleri için son derece faydalıdır.
Düzenli peynir tüketimi bağırsak florasını düzenlemeye yardımcı olarak, kabızlık, aşırı gaz veya ishal gibi sorunlara birebirdir. Tokluk hissi oluşturduğu için kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsak kanseri riskini en aza indiren besinlerin başında gelmektedir. Doğru oranlarda tüketildiğinde kemikleri ve dişleri güçlendirir.

Peynir Çeşitleri
Peynir çeşitleri beyaz peynir, kaşar peynir ve tulum peynir başta olmak üzere 25’in üzerindedir. Yöresel peynirler bu çeşitliliği çok daha yukarılara taşıyabilir.
Sutdunyasi.com peynir çeşitlerini kalite ve güvenle müşterilerine sunmaktadır.