Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Bebek Maması
Bebek maması küçük bebekler için toz veya püre şeklinde satışa sunulan beslenme ürünleridir. Bebeklerin esasen doğdukları andan itibaren özellikle ilk altı ay içerisinde anne sütü ile beslenmeleri tavsiye edilir. 6. aydan sonra anne sütüne ilave olarak bebeğe mama verilmesinde bir sakınca yoktur. Fakat bazı bebekler hastalık veya red sebebiyle daha küçük aylarda anne sütünden mahrum kalabilmektedir.
Bu ve benzeri durumlarda bebekler için toz bebek mamaları anne sütüne yakınlığıyla tercih edilmektedir. Su ile karıştırılarak ılık bir şekilde bebeğe emzirilen bebek maması bebeklerin ihtiyacı olan vitaminleri içeriğinde barındırır.

Bebek Maması Çeşitleri
Bebek maması deyince akla ilk olarak süt tozuna benzeyen, su ile karıştırılarak biberonla bebeğe verilen mama gelmektedir. Diğer meyve püresi, tahıllı veya pirinç unu olarak satılan mamalar ek gıdadır. İlaveten bebeğe verilebilir.
Bir çok marka çeşitli formül ve aromalarda bebek maması üretmektedir. Bebek mamaları anne sütüne yakınlığına ve besin değerlerine göre fiyatlandırılırlar. Bebeklerin kas, beyin ve sindirim sistemlerini geliştirmeyi hedefleyen bebek mamaları doktor tavsiyesi eşliğinde kullanılırsa daha uygun olur.