Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Günlük Süt
Kalsiyum kaynağı olarak insan vücudu için en doğal ve sağlıklı gıda olan süt farklı işlemlerden geçirilerek tüketicilere ulaştırılmaktadır. Pastörize süt marketlerden aldığımız paket sütlerin genel adıdır. son yıllarda ise raflarda sıklıkla görmeye başladığımız ve üzerinde günlük süt yazan süt paketlerinin tüketimi gitgide artmaktadır.

Günlük Süt Nedir?
Günlük süt, çiftliklerde üretilen çiğ sütün içinde bulunan zararlı mikroorganizmaları doğal yapısına zarar vermeden kaldırmak için özel, hijyenik cihazlarda, belirli dereceler aralığında ısıtılıp soğutulmuş halidir. İçinden bozulmasına sebep olan faktörleri de bu işlem esnasında alınan süt, besin değerini kaybetmez. Raf ömrü Uht sütler kadar uzun olmasa da günlük tüketim için ve çocuklar için daha uygun olduğu uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.

Günlük Süt Kaç Günde Tüketilmeli?
Günlük süt alırken öncelikle üzerinde yazan son tüketim tarihi dikkate alınmalıdır. Bununla beraber kapağı açılıp dolapta saklanan günlük süt kış mevsiminde 3-4, yaz mevsiminde ise 2-3 gün içerisinde tüketilmelidir.

Günlük Süt Kaç Dakika Kaynatılmalıdır?
Günlük süt ısıtma işleminden geçirilerek zararlı bakterilerden arındırıldığı için kaynatılmasına gerek yoktur. Hatta kaynatılması içindeki besin değerleri azalacağı için hiç tavsiye edilmez. Eğer günlük süt kullanarak sütlü kahve yada benzeri tarifler yapmak isterseniz bir kaç dakika ısıtmanızda sakınca yoktur.