Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Whey Protein
Whey proteini süt üretimi sırasında elde edilen bir yan ürün olup güçlü bir protein kaynağıdır. Süt, iki farklı proteine ayrılır. Bunlardan ilki kazein proteinidir ve sütün % 80’ini oluşturur. Bir diğeri ise peynir altı suyu proteini yani whey proteinidir ve sütün kalan yüzde 20’sini oluşturur.
Whey proteini, sağlığımız için hayati önem taşıyan ve vücut tarafından emilimi daha kolay olan tüm temel amino asitleri içerir. Kas yapısını iyileştirmesinin yanı sıra daha birçok faydası bulunmaktadır.

Whey Protein Ne İşe Yarar?
Whey Protein , özellikle vücut geliştirme olmak üzere fiziksel aktivite yapan sporcular ve uygulayıcılar arasında iyi bilinen bir takviyedir. Sporcuların diyetini tamamlayan ve kas iyileşmesini uyaran, antrenman öncesi kas gelişimi ve hipertrofi gibi bir dizi katkılar sunan bir üründür.
Ayrıca peynir altı suyu proteini bağışıklık sistemini güçlendirmede, yatkınlığı artırmada ve bazı hastalıkları önlemede sağlığa faydalı bazı etkileri ile de bilinmektedir.

Whey Proteini Zararlı mı?
Whey proteini özellikle yüksek dozlarda kullanıldığında çeşitli bağırsak rahatsızlıkları, yorgunluk, kramp, şişkinlik, iştah azalması ve baş ağrısı gibi yan etkilere sebep olabilir. İek sütüne alerjisi olan kişilerin, whey protein kullanımı (özellikle konsantre whey protein) tavsiye edilmemektedir.

Whey Protein Tozu Nasıl Kullanılır?
Peynir altı suyu proteini olan whey protein tozu su veya süt ile karıştırılarak sıvı olarak tüketilebilir. Veya yoğurt, kurabiye, kek ve tahıllara eklenebilir. Tüketilmesi gereken miktar, tüketim sıklığı ve ne zaman tüketileceği söz konusu kişinin sağlık koşullarına, hedeflerine ve alışkanlıklarına göre bir sağlık profesyoneli tarafından belirlenmelidir.