Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Bitkisel Süt
Bitkisel süt, hayvansal kaynaklı ürünü tüketemeyen veya tüketmek istemeyenler için iyi miktarda protein, vitamin ve mineral içeren bazı tahıl, bakliyat ve yağlı tohumlardan geliştirilen süt çeşididir. İneklerin veya diğer hayvanların sağılmasından elde edilen hayvansal sütü duyusal ve fayda yönünden andırma yeteneğine sahiptir. Ancak bitki özlerinden yapılan bu içecekler besinsel açıdan hayvan sütü ile uyuşmamaktadır.

Bitkisel Süt Çeşitleri
En popüler bitki bazlı süt alternatiflerinden bazıları şunlardır: Soya sütü, badem sütü, pirinç sütü, kinoa sütü, süt yulaf, fındık sütü. Bunların haricinde piyasaya sunulan başka bitkisel sütlerde mevcuttur.

En İyi Bitkisel Süt Çeşidi Hangisidir?
Bitkisel sütler içinde inek sütüne protein açısından en yakın olanı uzmanların araştırma ve açıklamalarına göre soya sütü olmuştur.

Bitkisel Süt Faydalı mı?
Bitkisel sütler ile inek sütünün kıyaslanması temelden itibaren yanlış bir yaklaşım ve değerlendirmedir. Uzmanlara göre her iki sütünde insan vücudu için faydaları diğerine tercih edilemez. Bitkisel sütler kolesterol içermemesi, vitamin yönüyle zengin olmasından dolayı tercih edilirken hayvansal sütler kalsiyum ve protein zenginliği yönünden tercih edilmelidir.
Bu kısa açıklamadan sonra bitkisel süt için faydalı olduğunu söylemek daha doğru olacaktır.