İletişim

Süt ürünlerinde alışverişin adresi Sutdunyasi.com'a aşağıdaki iletişim adreslerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

"Müşteri Hizmetleri" servisimiz haftanın 7 günü, 24 saat yönelttiğiniz sorulara en hızlı şekilde cevap vermektedir.

Çağrı Merkezimiz hafta içi her gün 09.30-17.30 saatleri arasında çalışmaktadır.

İnternet sitemizdeki Whatsapp destek hattı ve iletişim formundan 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

E-posta: destek[at]sutdunyasi.com

Çağrı Merkezi: 0850 303 56 82

Whatsapp Destek: 0505 826 63 11

İstanbul Ticaret Odası üyesiyiz. Oda’nın üyeleri için geçerli etik kurallarına ito.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bize ulaşmak ve soru sormak için aşağıdaki butonu tıklayın.

Şirket Bilgileri

Ticari Unvanı: Creavizyon İletişim Danışmanlığı Tanıtım Yayıncılık Film ve İnternet Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. (Sutdunyasi.com)

Ticaret Sicil Numarası: 559003-0

Mersis Numarası: 0215019993800018

Kep Adresi: 
[email protected]

Telefon: 0212 296 17 01

Şirket Merkezi: Umut Sokak No: 3/1 Kartaltepe, 34145 Bakırköy/İstanbul

Kariyer

Güncel iş ilanlarımıza Linkedin sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yer Sağlayıcı

Gnet İnternet Telekomünikasyon A.Ş.

Mersis Numarası: 03960739871000

Telefon: 08508850558

SIKÇA SORULAN SORULAR​

SATICILAR (ÜRETİCİLER) İÇİN

Ürünlerimi neden Sütdünyası'nda satmalıyım, satıcılara hangi avantajlar sunuluyor?

Sütdünyası size iki önemli avantaj sunuyor:

Birincisi, platformun yüksek trafiği nedeniyle ürünleriniz binlerce kez görüntülenmektedir. Bu da güvenilir alıcılar (işletmeler ve bireyler) bulmanıza yardımcı olmaktadır..

İkinci olarak Sütdünyası, her üreticiye (Satıcıya) şeffaflık, güvenlik ve emniyet sağlayarak Süt Ürünleri, Malzeme ve Ekipman ile ilgili her işlemin güvenliğini sağlamaktadır.

Sütdünyası, ürünlerinizi satabileceğiniz, kolay ve hızlı bir şekilde ödeme alabileceğiniz tamamen işlevsel ve güvenli bir çevrimiçi ödeme ortamı sunmaktadır.

Platformumuz aracılığıyla satış yaparak, Üreticiler çeşitli şekillerde aldatmaya çalışabilecek kötü niyetli Alıcılardan korunmuş olur, dolandırıcılığa maruz kalmazsınız.

Sütdünyası'nda ne tür Alıcılar var?

Alıcılar; Süpermarketler, Restoranlar, Oteller, Kafeler, Toplu Yemek Şirketleri ve iyi fiyatlarla kaliteli süt ürünleri arayan Şarküterilerdir.

Ancak çoğu durumda ürünlerinizi satın almakla tüketiciler (hane halkı) ilgilenecektir. Bu durumda, ürünlerinizi aracısız olarak doğrudan tüketicilere (kullanıcılara) satabilirsiniz.

Platformunuz ilgimi çekti, nereden başlamalıyım?

Ürünlerinizi Sütdünyası’nda satmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

1) Satıcı Ol (https://www.sutdunyasi.com/satici-kayit) formunu  doldurun. 

2) Ürünlerinizi tüm özellikleriyle birlikte platforma ekleyin, istediğiniz fiyatlarla yayınlayalım.

3) Alıcılardan (İşletmeler veya bireyler) siparişleri kabul edin.

4) Gelen siparişleri alıcılara gönderin.

Sütdünyası ürünlerimi satın alabilir mi?

Hayır, Sütdünyası ürünlerinizi yeniden satmak için satın almaz, ürünleri depolamaz ve bunların nakliyesinden ve kalite kontrolünden sorumlu değildir.

Sütdünyası çevrimiçi bir ticaret platformudur. Kaydolabilir, ürünlerinizi yayınlayabilir, alıcılara kişiselleştirilmiş teklifler verebilir ve ardından ürünleri faturalandırabilir ve gönderebilirsiniz.

Ben yerel bir üreticiyim, yani gayriresmi olarak evraksız üretiyor ve satıyorum. Ürünlerimi siz alıp satabilir misiniz?

Hayır, Sütdünyası’na kaydolmak ve ürünlerinizi yayınlamak için vergi mükellefi (şirket veya işletme) olmalısınız. Alıcıya gerekli tüm evrakları (Fatura, Sevk İrsaliyesi vb.) düzenleyebilmeniz gerekmektedir. Ayrıca satışını yapacağınız ürünlerin üreticisi olmanız şarttır. Platformumuzda üreticiler kendi ürettiği ürünleri satabilmektedir. Bu nedenle üretim için gerekli tüm lisans ve onaylara sahip olmalısınız.

Sütdünyası, ürünlerinizi satmak için satın almaz, depolamaz ve nakliyesinden ve kalite kontrolünden de sorumlu tutulamaz. Sütdünyası, Süt Ürünleri için çevrimiçi bir Pazaryeridir. Bu nedenle, Alıcıya başta fatura kesmek ve tüm resmi gereklilikler Satıcıların sorumluluğundadır.

Sütdünyası'nda ne tür ürünler yayınlayabilirim?

Sütdünyası’nda satılan ürünler; yasal üreticileri, resmi dağıtıcıları,  mümessilleri, distribütörleri veya yetkili satıcıları tarafından yayınlanması zorunludur. Elbette platformumuzdaki tüm üreticilerin mevcut mevzuata uygun hareket etmesi gerekiyor. Ancak her tedarikçi (üretici) kendi ürünlerinin kalitesinden ve yayınlanmasından (açıklama vb.) münhasıran sorumludur.

Ürünleri yayınlamadan önce onaylıyor musunuz?

Evet, ürünleriniz onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır. Ürünlerin gerekli tüm yasal ve mali belgeleri düzenleyebilen resmi üreticilerden veya  yasal temsilcilerden tedarik edilmesine özellikle dikkat ediyoruz. Sütdünyası'nda satılan süt ürünleri yasal üreticileri veya temsilcileri tarafından doğrudan satılmaktadır. Ürüne dair her türlü vaat ve bilgiyi teyit ederek Alıcıya garanti vermekteyiz. Bu sebeple ürün; marka ve üretici bilgileri resmi kaynaklardan doğrulandıktan sonra yayınlanmaktadır.

Halihazırda bir e-ticaret mağazam var ve işletmelere ve/veya bireylere yaptığım satışları artırmak istiyorum. Ürünlerimi Sütdünyası'nda satabilir miyim?

Zaten bir e-ticaret mağazanızın olması, bizim rakip olduğumuz anlamına gelmez. Ürünlerinizi  platformumuzda yayınlayabilir ve platformumuzun sahip olduğu avantajlardan ve yüksek trafikten yararlanabilirsiniz.

Ancak, Sütdünyası’nda yaptığınız ilk satışın ardından aynı müşterinin benzer işlemlerini platformumuz dışında yapmaktan kaçınmanızı bekliyoruz. Aksi durumda ürünleriniz platformumuzdan kaldırılır.

Neden %10 komisyon alıyorsunuz, bu durumda siz aracı mısınız?
 • Aldığımız komisyon; işletme giderlerini, teknoloji maliyetlerini (yazılım, barındırma, sunucular vb.) ve sattığımız ürünlerin pazarlama maliyetlerini (satış ekipleri, çevrimiçi reklamcılık, sergiler vb.) karşılamak içindir. Üye satıcılarımız bu maliyetlerin hiçbirini üstlenmez.
 • Platformumuza katılarak, ürünlerinizi çevrimiçi satma olanağının yanı sıra kendi web siteniz gibi güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olursunuz. Ürünlerinizi platformumuzda yayınladığınız için sabit bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Yalnızca satış yaptıktan sonra satış tutarının %10'u komisyon olarak kesilir, kalan tutar tarafınıza ödenir.
 • Her halükarda, aldığımız komisyonun çok ötesinde gelir elde edeceğinize inanıyoruz. Bir örnekle anlatmak gerekirse; Kars yöresindeki peynir üreticileri ürünlerin çeşitli perakende kanallarına çok düşük fiyatlarla satmaktadır:

Normalde büyük alıcılar (zincir marketler) tarafından süt ürünleri perakende satış fiyatının %40-60 daha altına üreticisinden alınmaktadır  Oysa, ürettiğiniz süt ürünlerini Sütdünyası’nda sadece %10 komisyon karşılığında satabilirsiniz.

Platformun aldığı bu komisyon fiyatlar açısından piyasada daha rekabetçi olmanızı sağlamaktadır.. Bu sistemle hem üreticiler daha iyi  para kazanır, hem de alıcılar daha ucuza ürün satın almış olur. 

İlk durumda -Sütdünyası olmadan- diğer perakende kanallarında hiçbir komisyon ödemeden 20 kilo peynir satarak 1000 TL gelir elde edersiniz. İkinci durumda -Sütdünyası üzerinden satış yaparak- (1500 TL eksi 150 TL Sütdünyası komisyonu) 1350 TL geliriniz olacaktır. Yani 350 TL daha fazla kazanacaksınız. Hemen hemen tüm süt ürünlerinde benzer örnekler olacaktır.

 • İşlemlere ilişkin komisyonumuz ile üreticileri aşağıdaki yollarla da desteklenmiş olacak:

  – Üreticilerin kendi fiyatlarını belirlemelerine, yani daha yüksek fiyatlara satış yapmalarına izin verilmesi,

  – Ürünlerini satmak için daha fazla seçenek sunarak daha büyük bir pazara erişmelerini sağlamak,

  – Üreticileri dış pazarlarla buluşturmak,

  – Üreticilerin satışlarını artırmak için ürünlerinin hem internet hem de geleneksel mecralarda tanıtımını yapmak,

  – Süt uzmanı olarak üreticileri bilgi ve tanıtım imkanlarıyla desteklemek.

  Yukarıda bahsettiğimiz tüm iş ve işlemlerin önemli işçilik ve bakım maliyetleri ile sabit giderleri bulunmaktadır. Üreticilerimiz ürünlerini daha yüksek fiyatlara (komisyonu aşabilecek) satabileceklerinden, üretim ve tedarik zincirinde görev alan herkes için katma değer (fayda) sağlayacaktır. Bunun piyasada üretici lehine yeni bir dengeye sağlamanın başlangıç adımlarını oluşturacağına inanıyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR​

ALICILAR (MÜŞTERİLER) İÇİN

Bir Müşteri (Alıcı) olarak Sütdünyası bana ne sunabilir? Neden platform üzerinden ürün satın almalıyım?

Sütdünyası size farklı süt ürünleri üreticilerinin fiyatlarını karşılaştırma, daha iyi fiyat isteme, nakliye için fiyat teklifi bulma ve alışverişlerinizi güvenli ve güvenlikli bir şekilde tamamlama fırsatı sunuyor.

Tüm bunlar, her bir üreticiyle ayrı ayrı gereksiz e-postalar ve zaman alıcı iletişimler olmadan minimum tıklama ile gerçekleştiriliyor.

Alıcılar Sütdünyası'nda herhangi bir ücret ödüyor mu?

Hayır, platformumuz Alıcılar için %100 ücretsizdir. Yalnızca satın aldığınız ürünler için ödeme yaparsınız, başka herhangi bir şey için ücret ödemezsiniz.

Sütdünyası aracılığıyla aldığım ürün kalitesiz olursa ne olur?

Aldığınız ürünün kalite ve miktar açısından tam olarak sayfamızda açıklandığı gibi olmaması durumunda size %100 Para İade Garantisi sunuyoruz.  Yapmanız gereken tek şey hemen (teslim aldığınız gün) bize haber vermek ve ürünün ve ambalajının fotoğraflarını bize göndermek. Ayrıca, ürünün paketini açmamalı veya değiştirmemeli ve üründen kullanmamalısınız.

%100 Para İade Garantisi Sütdünyası’na çevrim içi ödeme yaptıysanız geçerlidir. Para İade Garantisi Programı, seçilen ödeme yöntemi Kapıda Nakit veya Kapıda Kredi Kartı olduğunda uygulanmaz. Ödemeyi teslimatta yapmanız durumunda ürün güvencesi tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu durumda, ürünleri teslim almadan önce gerekli kontrolleri titizlikle yapmalısınız.

Bir kargo (nakliye) şirketi bulmak ve kargo masraflarını ödemek kimin sorumluluğundadır?

Kargo ile kapınıza teslimat istiyorsanız siparişinizin nihai maliyetine nakliye maliyeti eklenecektir. Ancak “ücretsiz kargo” seçeneği sunulan ürünlerde veya tutarlarda kargo ücreti ödemezsiniz.

Toptan ürün siparişi veren bir işletmeyseniz, siparişinizi oluştururken nakliye firması bulmayı kimin (alıcı veya satıcı) üstleneceğini belirtebilirsiniz. Ancak, bir nakliye şirketi ile anlaştıysanız ve çok rekabetçi fiyatlara sahip olabiliyorsanız, siparişi oluştururken “Satıcının bulunduğu yerden teslimat” istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu durumda platformumuzdan kargo ücreti ödemezsiniz.

Sütdünyası'nda bir üretici (marka) buldum ve ürünlerini çok beğendim. Tekrar almak istediğimde neden Sütdünyası'ndan sipariş vermeliyim, üretici firmadan neden almamalıyım?

Çünkü Sütdünyası, üzerinden sipariş vermeye devam ederseniz, %100 Para İade Garantisi Programı (elektronik ödemeler için) ile korunursunuz ve her sipariş İnceleme sistemimize tabidir. Sonuç olarak, Üretici sürekli kaliteli ürünler sunmaya ve gelecekteki tüm siparişlerde size karşı tutarlı ve adil olmaya çalışacaktır.

Sütdünyası aracılığıyla sipariş verirseniz, her markanın elinden gelenin en iyisini yapacağından emin olabilirsiniz. Çünkü o sadece özel olarak size değil, aynı zamanda binlerce alıcının görebileceği yorum ve değerlendirmelerle ilgilenmektedir.

BİZE ULAŞIN

İSTEDİĞİNİZ KONUDA BİZE YAZIN