Gösterilen sonuç sayısı: 23

Beyaz Peynir
Beyaz peynir inek, keçi ve koyun sütünden veya bunların karıştırılmasından elde edilen en popüler peynir çeşitlerinden biridir. Kendine özgü tadıyla kahvaltı sofralarının baş öğünleri arasında yer almaktadır.
Beyaz peynir vücudumuz için önemli vitamin ve mineralleri barındırır. Verdiği tokluk hissi sebebiyle kilo kontrolünü de kolaylaştıran beyaz peynir ekonomik olarak uygun olduğu için en çok tercih edilen peynir çeşitleri arasındadır.

Beyaz Peynirin Faydaları
Beyaz peynir kemik sağlığının düzenine yardımcı olur. Çeşitli kanser türlerine karşı bünyeyi korur. Anemi ve diğer protein eksikliği hastalıklarının doğal tedavisini destekler. Bağışıklık sisteminin işleyişini iyileştirir. Baş ağrısı ve migreni önler;. Bağırsakların sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve bağırsak florasını düzenler.
Dünyanın en besleyici gıdalarından biri olarak kabul edilen beyaz peynir, tabii ki ölçülü tüketilmesi şartıyla çocuklar ve yaşlılar için harikadır. Çocuklarda kemik gelişimini hızlandırırken yaşlılarda ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Beyaz Peynir Sadece Kahvaltıda mı Yenir?
Beyaz peynirin sadece kahvaltıda yendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü tosttan salataya kadar bir çok tarife lezzet kadar peynir tatlılara bile konuk olmaktadır.

Beyaz Peynirin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
Beyaz peynirin bozulup bozulmadığını anlamak için birkaç ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Kokusu, doku yapısı ve sıvı oranında herhangi bir olumsuzluk varsa bozulmuş veya bozulmaya yüz tutmuş demektir.

Beyaz Peynir Nasıl Saklanır?
Beyaz peyniri buzdolabının en alt veya üst kısmında, varsa suyunun içerisinde ağzı kapalı bir kapta muhafaza etmek doğru olan saklama şeklidir.