Gösterilen sonuç sayısı: 7

Süt
Süt, toplumumuzun en eski beslenme alışkanlıklarından biridir. Pek çok uzman tarafından sağlığımızın korunması için gerekli olarak kabul edilen bu besin, zengin bir protein, vitamin ve mineral kaynağıdır. Aynı zamanda günlük hayatımızın parçası olan birçok tarifin de en önemli bileşenlerindendir.
Protein ve kalsiyum açısından zengin olan süt, hastalıkları önlemede ve kas kütlesini korumada önemlidir. Süt, lezzetli, pratik ve sağlıklı olmasının yanı sıra karbonhidrat, protein ve mineraller açısından da eşsiz bir besin dengesine sahiptir.

Süt Çeşitleri
Piyasada bulunan süt çeşitleri tüketicinin alışkanlıklarına ve raf koşullarına göre şekillendirilmiştir. Günlük süt, pastörize süt, bitkisel süt, uzun ömürlü süt ve meyve aromalı sütler en çok tercih edilen sütler arasındadır.
Günümüzde raflarda en fazla yer bulan sütler ise tam yağlı süt ve yarım yağlı süt çeşitleridir.

Sütün Faydaları
Kısaca sütün faydalarına değinecek olursak en başta şunları saymamız mümkündür:
Kalsiyum açısından zengin olduğu için kemik gelişimi ve sağlığına iyi gelir. Damar genişletici ve antihipertansif etkisiyle kalbe iyi gelir. Serotonin üretimini destekleyen “D” vitamini içerdiği için depresyonu önler. Büyümeye yardımcı olur ve kasları geliştirir.
Sutdunyasi.com süt ürünleri ve süt çeşitleri konusunda zengin bir portföye sahiptir. Ürünlerini kaliteli ve taze bir şekilde müşterilerine kargolamayı taahhüt eder.