SIKÇA SORULAN SORULAR​

EN ÇOK MERAK EDİLENLER

> Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Şifremi unuttum linkine tıklayın. Açılan sayfada, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girerek yeni şifre belirleme linkinin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilir veya SMS ile giriş yapma seçeneğini kullanabilirsiniz.

> Kargomu nasıl takip edebilirim?

Siparişiniz kargolandıktan sonra Hesabım sayfanızdan kargo takip bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca size e-posta ile gelen sipariş numarasını Sipariş Takip sayfamızdan  girerek siparişinizin takibini yapabilirsiniz.

> Siparişimin teslimat adresini veya alıcı adını değiştirebilir miyim?
 • Ana sayfada yer alan "Hesabım" bölümünde bulunan “Siparişlerim“ sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edin.
 • Eğer siparişiniz “Siparişiniz Alındı” ya da “Siparişiniz Hazırlanıyor” statüsünde ise aşağıdaki kanaldan talebinizi bize iletin.

“Hesabım” bölümünde “Destek Biletleri" sekmesinde bilet açarak

Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” statüsündeyse alıcı ve/veya adres değişikliğini kargo firmaları da sadece belli bir süre içerisinde yapabilir. Değişiklik talebinizi iki şekilde iletebilirsiniz.

 1. Kargonun gönderildiği kargo firması ile irtibata geçerek
 2. “Hesabım” bölümünde “Yardım“ sekmesinde yer alan “Canlı Yardıma Bağlan” butonu
> Siparişim ne zaman gelir?
 • Satın aldığınız ürünler ürün detay sayfasında belirtilen teslimat tarih aralığında teslim edilir. Satın aldığınız ürünlerin teslimat tarihine "Hesabım" bölümünde “Siparişlerim“ sayfasından da ulaşabilirsiniz.
 • Üründe “24 saatte kargoda” yazısı var ise siparişiniz 24 saat içinde kargoya verilir. Bu ürünler “HIZLI TESLİMAT” ürünleridir.
 •  Sipariş dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz.
 • Kargoya verildikten sonra siparişinizin kargo aşamalarını "Hesabım" bölümünde “Siparişlerim“ sekmesinde bulunan “Kargom Nerede?" linkinden takip edebilirsiniz.
> Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

İade adımları:

 1. sutdunyasi.com ve mobil uygulamalarda yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerim'e“ gidin.
 2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
 3. "İade Talebi Oluştur" butonuna basın.
 4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
 5. Kargo seçiminizi yapın.
 6. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza "Siparişlerim" sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.
 7. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir teslimat için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)
  Faturanız yoksa aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz.
  - Ad Soyad:
  - Sipariş No:
  - İade Nedeni:
 8. Paketi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. Kodu vermeniz yeterlidir, ayrıca bir İade adresi belirtmeniz gerekmez. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almalısınız.
> Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce aşağıdaki şekilde kolayca iptal edebilirsiniz.

 1. “Siparişlerim” > “Detaylar/Sipariş Detayı” > “Sipariş İptal” adımlarını takip ederek.
 2. “Hesabım” bölümünde yer alan “Yardım” adımından “Canlı Yardıma Bağlan” a tıkladığınızda açılan sayfada “İptal ve İade” yi seçerek.
  Ürünleriniz kargolanmak üzere hazırlanmaya başlandıysa (faturanız kesildiyse) veya kargoya verildiyse iptal edilemez. Bu durumda ürünü teslim aldığınızda iade edebilirsiniz.

AÇIKLAMA:
Ücret iade işlemleri 2 iş günü içerisinde tamamlanır. İadeniz tamamlanıp bankanıza iadeniz yapıldığında email ile bilgilendirilirsiniz.

> Aldığım ürünü değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünü değiştirmek istiyorsanız Hesabım/Aldıklarım sayfanızdaki "İade / Sorun Bildir" butonuna tıklayın. Açılan sayfadan yönlendirmeleri takip ederek iade sürecini başlatabilirsiniz.

İade süreciyle ilgili destek almak isterseniz Sütdünyası Müşteri Hizmetleri ekibine ulaşabilirsiniz.

> Satın aldığım ürün ne zaman gönderilecek?

Ürünlerin kargolanma süresini, ürün sayfalarındaki "Kargo Bilgileri" bölümünde görebilirsiniz.

Ürünün satıcısı, ürün sayfasında belirttiği süre içerisinde ürünü göndermelidir.

Satıcı, ürün sayfasında yazan süre içerisinde ürünü kargolamazsa, satıcıya hatırlatma mesajı göndererek son 24 saatlik süreci başlatabilirsiniz. Son 24 saatlik süre içinde de satıcı ürünü kargolamazsa Hesabım sayfanızda "Satışı İptal Et" linki çıkar. Bu link ile işlemi iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir.

> İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?
 • İptal ettiğiniz bir siparişin ücret iade işlemleri 2 iş günü içerisinde tamamlanır.
 • İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:
  - Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
  - Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.
  - Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.
 • Ayrıca iptal veya iadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.
 • Bu mesajı aldıysanız bankanıza Sütdünyası tarafından ücret iadesi yapılmış demektir.
 • "Hesabım" bölümünde yer alan “Siparişlerim“ sekmesindeki referans numaranızla bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz.
 • İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.
 • Sütdünyası taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

AÇIKLAMA:
Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

> Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?
 • İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.
 • İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.

AÇIKLAMA:
Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

> Ürün veya siparişim ile ilgili taleplerimi/sorularımı nasıl iletebilirim?

Ürün özellikleri ile ilgili olan sorularınızı ürünün altında yer alan Satıcı Soruları bölümünü tıklayarak sorabilir, siparişiniz ile ilgili sorularınızı veya taleplerinizi Sipariş Detay'da yer alan Soru Sor bölümünden iletebilirsiniz..