SIKÇA SORULAN SORULAR​

ÜRÜN & ALIŞVERİŞ

> Ürün değerlendirmesi nedir?

Sütdünyası'nda kullanıcılarımız ürünlerle ilgili görüşlerini ve deneyimlerini diğer kullanıcıların da faydalanabilmesi için paylaşabilirler. Ürünü satın alan üyelerin yaptığı yorumların yanında Ürünü satın aldı ifadesi bulunur. Kullanıcıların yaptıkları yorumları ve ürünlerin ortalama puanlarını ürün detay sayfasında bulunan Ürün Değerlendirmeleri alanından görebilirsiniz.

Dilerseniz Hesabım>Siparişlerim>Detaylar sayfasından ya da ürün detay sayfasındaki Ürünü Değerlendir butonuna tıklayarak ürünleri puanlayabilir ve yorumlarınızı diğer üyelerimizle paylaşabilirsiniz. Yaptığınız yorumlarda adınızın görünmesini istemezseniz, yorum yazdığınız sayfada Yorumlarda adımın görünmesine izin veriyorum kutucuğundaki işareti kaldırabilirsiniz. Yorum ve puanlarınızı düzenlemek isterseniz Siparişlerim sayfasındaki Yorumu Düzenle butonuna tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

> Ürün değerlendirmelerime nasıl ulaşabilirim?

Hesabım>Değerlendirmelerim sayfasından geçmişte yaptığınız ürün yorumlarına ulaşabilirsiniz ve dilerseniz sağ köşesinde kalem sembolüne tıklayıp düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz yine aynı sayfadan satın almış olduğunuz diğer ürünler için yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Değerlendirmelerim sayfasında sadece satın aldığınız ürünlere yaptığınız geçmiş yorumları görüntüleyebilirsiniz.

> Favorilerim sayfasında aradığım ürünleri nasıl bulabilirim?

Mobil uygulamada Favorilerim sayfasının üst köşedesindeki filtre simgesine tıklayarak ürünlerinizi kategori ve markasına göre filtreleyebilirsiniz. Yine üst köşede bulunan arama alanından ilgili kelimelerle arama yapabilirsiniz.

Dilerseniz favorilediğiniz ürünlerin yanındaki detay simgesine tıklayarak ürünleri listenizden silebilir ya da benzer ürünleri listeleyebilirsiniz.

> Stoğu tükenen ürünler tekrar satışta olduğunda nasıl haberdar olurum?
  • Mobil uygulamada Ürün detay sayfasında beden seçenekleri arasında tükenen bedene tıkladıktan sonra Gelince Haber Ver butonuna tıklamanız yeterlidir, ürün tekrar stoğa geldiğinde sizlere mobil uygulama bildirimi gönderilir.
  • Web sitemizden Ürün detay sayfasında beden seçenekleri arasında tükenen bedene tıkladıktan sonra Gelince Haber Ver butonuna tıklamanız yeterlidir, ürün tekrar stoğa geldiğinde sizlere e-posta gönderilir.
> Sütdünyası’ndaki bazı ürün görsellerinin üzerinde yer alan “Sponsorlu Ürün” etiketi nedir?

Sütdünyası'nda satıcılarımız daha çok göz önüne çıkartmak istedikleri ürünleri özel olarak “Reklam Yönetimi” panelinden seçebilmektedir.

Bu ürünler özel olarak fiyatlandırılmış ve satıcılar tarafından seçilmiş ürünlerdir.

İlgili ürünler satıcılar tarafından belirlenen bir bütçe karşılığında, belirlenen bir tarih aralığında “Sponsorlu Ürün” olarak özel bir etiketle belirtilerek müşterilere sunulmaktadır.

Bu ürünlerin listeleme sayfalarında sıralanması belirlenmiş bütçe ile orantılı olarak yükseltilmektedir.

> Birden fazla satıcı aynı ürünü satıyorsa hangi satıcının ürünü listelenir?

Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti gözönüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.

> Ürün listeleme sayfalarındaki ürün sıralaması neye göre yapılmaktadır?
  • Sütdünyası’nda satışta olan ürünler tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları, ürünün değerlendirme ortalaması, satış adedi gibi birçok parametredeki başarılarına göre skorlanır. Sütdünyası müşterileri ürünlerin listelendiği bir sayfaya ulaştığında ürünler bu skorlara göre sıralanarak listelenir.
  • Satıcılar “Reklam Yönetimi” özelliğini kullanarak bazı ürünlerine reklam verebilir. Reklam verilmiş ürünlerin sıralanması belirlenmiş bütçe ile orantılı olarak yükseltilmektedir.
> Sütdünyası’ndaki bazı ürün görsellerinin üzerinde yer alan “Fırsat Ürünü” etiketi nedir?

Fırsat Ürünü etiketi, kampanya dönemlerinde indirime giren ürünleri, kampanyaya dahil olmayan ürünlerden ayrıştırmak için eklenen yeşil, mor, kırmızı renkli etiketlerdir. Ürünün belli bir zaman aralığı içindeki en düşük fiyatından daha da düşmesi durumunda yer alır. Etiketin rengi ve yıldız sayısı; indirimin büyüklüğünü temsil eder. Yeşilden kırmızıya, indirim oranları katlanarak artar. Bu sayede müşterilerimiz kampanyanın en iyi fiyatlarını kolayca bulabilir.

> Beyaz Eşya Teslimat ve Kurulum Bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

Mutfak kategorisinden verilen siparişlerin kurulum süreci için markaların kendi müşteri hizmetleri destek vermektedir.

> Başarılı Satıcı Rozeti nedir?

Sütdünyası’nda performanslarıyla fark yaratan, yüksek oranda müşteri memnuniyeti sağlayan satıcılara başarılı satıcı rozeti verilir. Bir satıcının başarılı satıcı rozetini alabilmesi için uzun süre Sütdünyası’nda satış tecrübesinin olması, belli sayıda sipariş hacmine sahip olması, ürünlerinin beğeniliyor olması ve operasyonel anlamda başarılı olması gerekir. Bu kriterler her ay düzenli olarak hesaplanır, başarı kriterlerini sağlayan satıcılar mağazalarında bu rozeti almaya hak kazanır.