SIKÇA SORULAN SORULAR​

GÜVENLİK

> Kredi kartı bilgilerimi kaydediyor musunuz?

Süte dair her şeyin güvenli alışveriş adresi sutdunyasi.com, tüm üyelerinin alışveriş deneyimini keyifli olduğu kadar, güvenli bir hale getirmek için çeşitli güvenlik önlemleri uygulamaktadır. Sutdunyasi.com’da kredi kartı bilgileriniz yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veri tabanında kayıtlı olarak tutulmaz.

Bilgilerinizin gerçekten sutdunyasi.com’a gönderildiğini güvence altına alarak, 128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır.

> Sütdünyası'nda kişisel bilgilerinizi ve hesabınızı korumak adına neler yapıyoruz?
  • Siber güvenlik programı

Sütdünyası Siber Güvenlik programı, müşterilerimizin kişisel bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Personelimiz, bilgisayarlarımıza, ağlarımıza ve iletişimlerimize yetkisiz erişime karşı korumak için Siber Güvenlik Politikalarımıza ve Prosedürlerimize uymaktadır.

  • Personel ve satıcı incelemesi

Müşterilerimizin kişisel bilgilerine herhangi bir erişime izin vermeden önce personeli ve satıcıları inceliyoruz. Personel incelememiz, geçmiş kontrollerini, referans kontrollerini ve kredi raporlarının ve adli veri tabanlarının kontrollerini içerir.

  • Personel eğitimi

Sütdünyası personelimizi gizlilik, veri koruma ve siber güvenlik konularında düzenli olarak eğitmektedir. Ayrıca tedarikçilerimizin etkili siber güvenlik programları sürdürmelerini ve bunlar hakkında eğitim almalarını sağlıyoruz.

  • Sistemler ve Ekipmanlar

Sütdünyası bilgi teknolojilerinde; güvenlik duvarları, veri şifreleme ve güvenli sistemler gibi güçlü korumalar kullanılmaktadır.

  • Kimlik doğrulama ve para transferi politikaları

Sütdünyası para transferi taleplerini yerine getirilmeden önce, her zaman müşterimizin kimliği ve talimatları cep telefonuna SMS göndermek suretiyle doğrulanır.

> Sütdünyası hesabınızı ve verilerinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Şüpheli mesajlara ve içeriklere karşı dikkatli olun. Kötü niyetli kişiler; e-postaları, metin mesajlarını, telefon görüşmelerini ve web sayfalarını kullanarak sizi kandırmaya çalışabilir.

• Şüpheli isteklerden kaçının

• Şüpheli e-postalardan kaçının

• Şüpheli web sayfalarından kaçının

Parolalarınızı asla kimseyle paylaşmayın. Sütdünyası hiçbir zaman bir e-posta, mesaj veya telefon görüşmesinde şifrenizi sormaz.

Kişisel veya finansal bilgilerinizi isteyen şüpheli e-postalara, kısa mesajlara, anlık mesajlara, web sayfalarına veya telefon çağrılarına yanıt vermeyin.

Güvenli olmayan web sitelerinden veya göndericilerden gelen e-postalardaki, mesajlardaki, web sayfalarındaki veya açılır pencerelerdeki bağlantıları tıklamayın.

Diğer sitelerde kullandıklarınızdan farklı ve güçlü parolalar tercih edin.