Gösterilen sonuç sayısı: 21

Tereyağı
Tereyağı temelinde saf krema olan ve inek sütünden elde edilen tamamen doğal bir üründür. Diğer bileşenlerinden ayrılmış süt yağından oluşur. Zengin bir tada sahiptir ve yemek pişirmek veya ekmek üzerine sürmek için yaygın şekilde kullanılır.
Son yıllarda doymuş yağ içeriği nedeniyle haksız yere suçlanan ve bazı hastalıklara kapı araladığı yönünde tenkit edilen tereyağı bilakis bilinçli tüketim neticesinde faydalı bir bileşendir.

Tereyağının Besin Değeri
Tereyağı çok çeşitli mikro besinler içerir. Şu besinler tereyağı içeriğinde bulunmaktadır: A Vitamini tereyağında en çok bulunan vitamindir. E Vitamini, genellikle yağlı gıdalarda bulunan güçlü bir antioksidandır ve tereyağında bolca bulunur. B12 Vitamini sadece yumurta, et ve süt ürünleri gibi hayvansal gıdalarda bulunur ve tereyağında mevcuttur. K2 Vitamini Kardiyovasküler hastalık ve osteoporoza karşı koruma sağlayabilir.

Tereyağı Doymuş Yağ mıdır?
Tereyağı diğer hayvansal yağlar gibi doymuş yağlar arasında sayılır. Oda sıcaklığında katı formda kalıplaşan yağlar için kullanılan doymuş yağ, sağlıklı koşullarda üretilip, tüketildiği sürece sağlığa faydalıdır.

Tereyağının Faydaları
Tereyağı maya enfeksiyonlarını önler, A vitamini açısından zengindir, cildiniz için iyidir, antioksidanlar açısından zengindir, hastalığı önler ve tereyağındaki bütirik asit bağırsaklar için iyi gelir.