Tek bir sonuç gösteriliyor

Gurme Peynir
Gurme peynirler farklı yörelere ve lezzet ustalarına ait olup içeriğinde daha fazla krema, aroma ve çeşidine göre baharatlar bulunabilen peynir çeşitleridir. Gurme peynir deyince bir çeşit peynirin adı değil zanaatkar dokunuşlara sahip lezzetli peynir çeşitlerinin genel adı kastedilmektedir.
Yöresel ve klasik peynir çeşitlerinden farkı damak zevkine ve mutfak pazarına daha fazla hitap ediyor olmasıdır. Gurme peynir bir lezzet uzmanının denemelerinden bir yörenin tarihi mirasından ortaya çıkabilir. Türkiye’de onlarca gurme peynir çeşitleri bulunabilmektedir.

Gurme Peynir Çeşitleri
Gurme peynir çeşitleri hususi olarak üretilip meraklısına sunulan ve pazarı gitgide büyüyen peynirler olarak sofralarda ve tariflerde yerini bulmaktadır. Birçok gurme peynir çeşitleri bulunabilir fakat bunlar nereden alınır iyi araştırmak gerekiyor. Çünkü merdiven altı üretimlerle piyasaya sürülen gurme peynirler beklenilen orijinal tadı veremeyeceği için lezzet tutkunlarını peynir hakkında yanıltabilir.
Gurme peynir çeşitleri arasında: Sicilya Peyniri, Kars Gravyer Peyniri, Rokfor Peyniri, Van Otlu Beyaz Peyniri, Mihaliç Peyniri, Mimolette Peyniri gibi peynirler örnek olarak sayılabilir.
Sutdunyasi.com damak tutkunlarına en özel gurme peynirleri uygun fiyatlarla sunmaktadır. Ayrıca güvenli kargolama teknikleri ile en hızlı şekilde ulaştırmaya özen gösterir.