Mağaza Nasıl Açarım?

Sütdünyası'nda mağaza açmak için önce üretici hesabı oluşturmalısınız. Üretici hesabınız onaylandığında mağaza açma sihirbazıyla mağazanızı hemen açabilirsiniz.

Mağazanızı oluşturmadan önce bir Sütdünyası üretici hesabı oluşturun . Mağazanızı işletmek, satış yapmak ve Sütdünyası'ndaki diğer üreticilerden alışveriş yapmak için bu hesabı kullanacaksınız.

1. Kayıt ol

Üretici hesabı açmak için https://www.sutdunyasi.com/uretici-kayit adresini ziyaret ederek Üretici Kayıt Formunu doldurun ve gerekli belgeleri ekleyin.

Mağaza açma başvurunuzun sonucu 2 iş günü içerisinde incelenip sonucu hakkında e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Başvurunuz reddedilirse gerekçesi, onaylanırsa mağaza kurulum sihirbazı bağlantısı e-posta ile gönderilecektir.

2. Mağaza ve gönderim ayarlarını yap

Mağaza kurulum sihirbazı ile adım adım mağazanızı kolayca oluşturun. Bu adımda sırasıyla Logo, Mağaza Hakkında, Ödeme (Banka) Bilgileri, Politikalar (Gönderim, Para İadesi, İptal/İade/Değişim), Destek (İletişim) Bilgileri, SEO Ayarları kurulumu yapınız. Mağaza kurulumunuzu Mağaza Yöneticisi panelindeki ayarlar bölümünden düzenleyebilirsiniz.

Gönderim (kargo) ayarları yaparken sabit ve ücretsiz kargo fiyatı belirlemeniz zorunludur. Ayrıca gönderimi il bazında sınırlayarak sadece belirli illerden sipariş kabul edebilirsiniz. Örneğin gönderim bölgesini "İstanbul" olarak kısıtlarsanız sadece İstanbul'dan sipariş kabul edersiniz.

Mağaza Kurulumu adımında eksik yaptığınız bir işlem varsa Hesabım bölümündeki Mağaza Yöneticisi > Ayarlar (https://www.sutdunyasi.com/magaza-yoneticisi/ayarlar) kısmından tamamlayabilirsiniz.

3. Ürünlerinizi ekleyin, fiyatları girin

Sütdünyası'nda mağaza açtıktan sonra ürünlerinizi ekleyin, ürün fotoğrafları yükleyin, fiyat ve stok bilgisi girin. Ürünlerinizi kendi sitenizden veya diğer pazar yerlerinden indirerek toplu olarak da Sütdünyası'na yükleyebilirsiniz. Ürün eklerken ürününüzü niteleyen bazı özellikleri Süt Türü, Marka, Gönderim Bölgesi, Aroma ve Çeşni, Pastörizasyon, Beslenme Beyanı, Kalori, Sertifika vb) eklemeyi unutmayın.

Fiyat bilgisi eklerken satış fiyatı, indirimli fiyatın yanı sıra B2B işlemler için Toptan, Kademeli ve B2B fiyat opsiyonlarını girmeyi unutmayın. Toptan veya toplu sipariş verecek işletmelere özel olan B2B fiyat opsiyonları işletmenizin ve ürünlerinizin yepyeni bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır.

Ürün fotoğrafları yüklerken öne çıkan ürün resmi beyaz veya şeffaf zeminli izole ürün resmi olmalıdır. Dekorasyonlu ve kolajlı ürün resimlerini ürün resim galerisine yükleyebilirsiniz. Ürün resimlerini [email protected] adresine e-mail olarak gönderirseniz Ürün Servisimiz resimleri düzenleyerek yükleyebilir.

Sütdünyası'nda ürün listeleme kuralları için https://www.sutdunyasi.com/urun-listeleme-kurallari adresini ziyaret edin veya bize ulaşın.

Neden Sütdünyası?

Türkiye’nin Süt Ürünleri Online Pazarı Sütdünyası’nda satış yapmanız için 3 önemli neden!

İşinizi kolaylaştırmak için ürünlerinizi D2C iş modeliyle doğrudan tüketicilere satmak için Sütdünyası’nda yeriniz hazır. Sütdünyası aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanından zahmetsizce sipariş alan üreticilerimiz arasına siz de hemen katılın!

1. Türkiye çapında yeni müşterilere ulaşın

Sütdünyası, Türkiye çapında 81 ilde ürününüz için ücretsiz dijital pazar sunarak, ürünlerinizin satın almaya hazır müşteriler tarafından görülmesini sağlıyor.

2. Size ve ürünlerinize büyük yatırım yapıyoruz

Talepleri ve mevsimselliği takip eden Sütdünyası, ürünlerinizin reklamını yaparak ürünlerinizin yalnızca görülmesini değil, aynı zamanda satılmasını da sağlıyor.

3. Satış yoksa ücret de yok

“Satış yoksa ücret de yok” modelini benimsiyoruz, böylece bizim başarılı olabilmemizin tek yolu, sizin de başarılı olmanızdan geçiyor. Sütdünyası’nda gizli veya yinelenen bir ücret yoktur, biz yalnızca başarılı satışlardan komisyon alıyoruz.

Kimler Mağaza Açabilir?

Sütdünyası'nda satış yapmanın sizin ve işletmeniz için doğru olduğundan emin olmak için mağaza açma kriterlerimizi inceleyin!

Sütdünyası'nda her türlü süt ürünü üreten üreticiler ile alışveriş yapan kullanıcılar ile toplu tüketim işletmelerinden oluşan bir topluluk bulacaksınız.

1. Listelediğiniz ürünlerin üreticisi olmalısınız

Sütdünyası bir üretici platformudur, satışı yapılan süt ürünlerini sadece üreticisi mağaza açarak satabilir. Geçerli sebeplerden dolayı üretici kendi mağaza açamazsa bir distribütör/dağıtıcı firmaya kendi adına satış yapmak için yetki verebilir. Üretici veya yetkili olmayan firmalar Sütdünyası’nda satış yapamaz.

2. Ürünleriniz gıda güvenliği standartlarına uygun olmalı

Sütdünyası’nda satılan ürünler, gıda güvenliği standartlarına ve ilgili mevzuata uygun olmak zorundadır. Etiketinde ve ürün açıklamasında beyan edilen bilgiler ile ürün arasında tutarsızlık olması halinde bu tutarsızlığın giderilmesi için üreticiden ek bilgi ve belge talep edilir. Şikayetlerin devam etmesi halinde mağaza 1 ay askıya alınır. Bu sürenin sonunda ilgili şikayet giderilmişse mağaza kontrollü olarak satışa başlayabilir. Aynı koşul sertifika (Organik, Helal, Coğrafi İşaret, Kalite vb) beyanlarında da geçerlidir.

Sütdünyası’nda satış yapacak üreticilerin son 5 yılda Tarım Bakanlığı’nın açıkladığı gıda güvenliğini ihlal eden (taklitçi ve tağşişçi) firmaların yer aldığı listelerde yer almamış olmaları gerekiyor. Tağşiş listelerinde bir kez yer alanlar eğer ilgili kararın iptali için dava açmışlarsa dava sonuçlanıncaya kadar listede yer almamış sayılırlar.

3. Mağaza açmak için bir işletme lisansına ihtiyaç var mı?

Sütdünyası'nda mağaza açmak isteyen süt ve süt ürünü üreticileri 5996 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmelikler kapsamında;

Üretimde çiğ süt kullananlar İşletme Onay Belgesine,

• Üretimde çiğ süt kullanmayan üreticiler İşletme Kayıt Belgesine,

• Taze süt ürünleri üreten işletmeler gerekli izinlere ve Hastalıklardan Arilik Belgesine,

• Çiğ süt üreten işletmeler Çiğ Sütün Arzına Dair Tebliğ kapsamında gerekli izinlere sahip olmalıdır.