Logo
0 5 üzerinden

Gönderim Politikası

**ÖRNEKTİR. KULLANMADAN ÖNCE KENDİ SİTENİZE UYGUN BİR ŞEKİLDE DÜZENLEYİNİZ**

Kargoya Verilme Süresi

Gönderilerimizi değişken koşullara bağlı olarak imalathanemiz, fabrikamız, depolarımız veya Türkiye sınırları içerisindeki satış noktalarımızdan yapmaktayız.

Süt ürünlerinin çoğu soğuk zincirde taşınması/muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ürüne veya göndericiye bağlı olarak süt ürünlerinin 24 veya 48 saat içinde teslim edilmesi gerekmektedir. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 14:00’a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmektedir. Soğuk zincirin kırılma riski nedeniyle Perşembe saat 14.00’ten sonra, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü verdiğiniz siparişleriniz Pazartesi günü gönderilmektedir.

İşlem yoğunluğu veya başka bir nedenle siparişiniz kargoya bir sonraki gün kargoya teslim edilebilir. Bu ve benzeri bir gecikme yaşanması durumunda sms, e-posta veya telefon ile bilgi verilecektir.

Stok Durumu 

Nadiren karşılaşılabilecek stok sorunlarında ise irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size kolayca ulaşabilmemiz için sipariş esnasında lütfen iletişim bilgilerinizi (telefon ve e-posta) alternatifleriyle birlikte eksiksiz doldurunuz.

Sipariş İptal Süreci

Ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkınız saklıdır. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde oluşan fark 7 iş günü içerisinde iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 3-10 gün içerisinde yansımaktadır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Sütdünyası ve Satıcı sorumlu tutulamaz.

Teslimat Adresinin Doğru Girilmesi

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Güvenlik açısından kargodan ihbarlı teslimat yapılmamaktadır. Bozulabilir gıda ürünlerinde iade olmamaktadır. Yanlış veya eksik adres bilgisi nedeni ile zamanında teslimatın yapılamaması nedeniyle ürünler iade edilmeden imha edilmektedir. Adres ve iletişim bilgilerindeki hatalardan kaynaklı olarak teslimat yapılamaması durumunda oluşacak zarardan Sütdünyası ve Satıcı sorumlu tutulamaz. Bozulmayacak ürünlere ise gönderinin geri gelmesi ve tekrar gönderilmesine ilişkin olarak ilave kargo bedeli talep edilebilir.

Hatalı Siparişler ve Hasarlı Kargolar

Kargodan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. Eğer ürününüzde taşıma esnasında bir sorun oluşmuş ise, kargo yetkilisine “hasar tespit tutanağı” tutturarak, iade ediniz. Tutanak ile birlikte gönderinin fotoğraf ve videolarını lütfen bize iletiniz.

Para İadesi Politikası

**ÖRNEKTİR. KULLANMADAN ÖNCE KENDİ SİTENİZE UYGUN BİR ŞEKİLDE DÜZENLEYİNİZ**

Para İadeleri

İade tercihinize göre ürünü satın alırken kullandığınız ödeme aracına yapılır. Para iadesi işleminin başlaması için önce ürünü iade etmeniz gerekir. Mağaza tarafından gönderilen bir ürünün para iadesi maksimum 14 gün içinde gerçekleştirilir. Para iadenizi, para iadesi işleme alındıktan sonra en fazla 5-7 gün içinde banka hesabınızda görebilirsiniz. Para iadesi gerçekleştiğinde bizden ayrıntılı bilgiler içeren onay e-postası alacaksınız.

Not: Bazı bankaların para iadesini banka ve kredi kartınızın bağlı olduğu banka hesabınıza geçirmesi daha uzun sürebilir.

İade Kargo Ücreti

İade kargo ücreti tutarı şu durumlar geçerliyse size iade edilecektir:

  • Yanlış, hasarlı veya kusurlu bir ürün aldıysanız ve ürünü bize iade ediyorsanız,
  • Ürünü 14 günlük cayma hakkı kapsamında iade ediyorsanız,
  • Moda ürünlerini 30 günlük iade hakkı kapsamında iade ediyorsanız.

Not: Birden fazla ürün içeren bir siparişin yalnızca bir kısmını iade ediyorsanız, ilk kargo ücreti iade edilir.

Para iadeniz kredi kartınızda/banka hesabınızda görünmüyorsa ve ödeme kartınızın süresi dolmuşsa bizimle iletişime geçin.

İptal / İade / Değişim Politikası

**ÖRNEKTİR. KULLANMADAN ÖNCE KENDİ SİTENİZE UYGUN BİR ŞEKİLDE DÜZENLEYİNİZ**

A. CAYMA HAKKI

TÜRK TİCARET KANUNU GEREĞİNCE GIDA MADDELERİ, İÇECEKLER VEYA DİĞER GÜNLÜK TÜKETİM MADDELERİ İÇİN CAYMA HAKKI BULUNMAMAKTADIR. KUSURLU ÜRÜN NEDENİYLE İADE HAKKININ KULLANILMASI İSE ÜRÜNÜN AMBALAJININ AÇILMAMIŞ, BOZULMAMIŞ VE ÜRÜNÜN KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTINA BAĞLIDIR.

ÜRÜNLERİMİZ TÜRK GIDA KODEKSİ VE TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ STANDARTLARINA UYGUN ŞEKİLDE ÜRETİLMEKTEDİR. STANDARTLARA UYGUN OLMAYAN ÜRÜNLERDE VE AMBALAJI BOZUK ÜRÜNLERDE (KARGODA AMBALAJİ YIRTILMIŞ, AÇILMIŞ VEYA AMBALAJI DAĞILMIŞ) ÖNCELİKLE ÜRÜN GÖRSELİNİ ÇEKEREK [email protected] ADRESİNE İLETİLMESİ GEREKMEKTEDİR. BU TÜR AMBALAJI HASARLİ ÜRÜNLERDE KARGO FİRMASİNDAN TESLİM ALMADAN HASAR TESPİT TUTANAĞI DÜZENLEYEREK BİR KOPYASINI ÜRÜN İLE BİRLİKTE KARGO FİRMASİNA İADE EDEREK SATICI’YA GERİ GÖNDERİLMELİDİR.

İADE SARTLARINA UYGUN DURUMLARDA İADENİN SATICI TARAFINDAN ONAYLANMASININ ARDINDAN TÜM ÜRÜNLERİN KARGO MASRAFLARI ALICI’YA İADE EDİLECEKTİR.

Cayma Hakkı Bildiriminin Yapılacağı (Satıcının) İletişim Bilgileri

ŞİRKET ADI/UNVANI:
ADRES:
EPOSTA:
TEL:
FAKS:

Cayma Hakkının Süresi

Alıcı, KARGO İLE ALMIŞ OLDUĞU ÜRÜNÜ KULLANMADAN TAHRİP ETMEDEN/BOZMADAN, AMBALAJ, BANT, MÜHÜR, KORUYUCU GİBİ UNSURLARI AÇILMAMASI ŞARTI İLE TESLİM TARİHİNDEN İTİBAREN BİR (1) GÜNLÜK SÜRE İÇİNDE TESLİM ALDIĞI ŞEKLİ İLE İADE EDEBİLİR. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için 1 (BİR) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. ORJİNAL AMBALAJI ZARAR GÖRMÜŞ, TAHRİP EDİLMİŞ VE SAİR ŞEKİLDEKİ ÜRÜNLERİN İADESİ KABUL EDİLMEZ.

Cayma Hakkının Kullanımı

3'üncü kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, GIDA MADDELER, İÇECEKLER , DİĞER GÜNLÜK TÜKETİM MADDELERİ iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, GIDA MADDELERİ , İÇECEKLER, DİĞER GÜNLÜK TÜKETİM MADDELERİ , iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

...

İade Koşulları

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

...

İptal, İade ve Değişim Koşulları

Sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

Satın Alınan Ürün Bedeli Ödenmezse Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

Kredi Kartının Yetkisiz Kullanımı ile Yapılan Alışverişler

ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALICI'YA AİT KREDİ KARTININ SATICI'NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI 'YA ÖDEMEMESİ HALİNDE, SATICI SÖZ KONUSU BEDELİN TAHSİLİ İÇİN YASAL YOLLARA BAŞVURMA HAKKI MEVCUTTUR.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

Alıcının Ürünü Kontrol Etme Yükümlülüğü

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi ve Türk Standartları Enstitüsü Standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Standartlara uygun olmayan ürünlerde ve ambalajı bozuk ürünlerde (Kargoda ambalajı yırtılmış , açılmış veya ambalajı dağılmış) öncelikle ürün görselini çekerek [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir. Bu tür ambalajı hasarlı ürünlerde kargo firmasından teslim almadan hasar tespit tutanağı düzenleyerek bir kopyasını ürün ile birlikte kargo firmasına iade ederek satıcıya fatura ile geri göndermelidir.

Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

Ödeme ve Teslimat

Banka Havalesi veya EFT  yaparak, ............ ........., bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online ödeme imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Alışveriş Sepeti
Mağaza
Favoriler
0 Karşılaştır
Blog